E-SHOP
E-SHOP
06. Kvě 2022

Jak vybrat ty nejšetrnější dětské vlhčené ubrousky? Na co by maminky při jejich výběru měly myslet?

Je přirozené, že každá maminka chce pro své miminko to nejlepší. V případě výběru vlhčených dětských ubrousků ale neexistuje přesný návod, jak vybrat ty naprosto nejlepší, protože každé miminko zkrátka reaguje jinak. Přesto, pokud dodržíte několik základních pravidel, rozhodně nešlápnete vedle.

Při výběru vlhčených ubrousků je naprosto zásadní jejich složení. Je zapotřebí si uvědomit, že dětská pokožka je mnohokrát citlivější než kůže dospělých, protože teprve nedávno přišla na svět a teprve se vyvíjí. Je mnohem tenčí, takže skrz ni snáze pronikají veškeré látky z okolního světa, a zároveň si také miminko ještě stále vytváří imunitní systém, který je oproti dospělým mnohem zranitelnější. Tohle všechno je důvod k velké opatrnosti. Ubrousky by proto neměly obsahovat nic, co by mohlo způsobovat podráždění pokožky nebo co by skrz ni mohlo proniknout a škodit křehkému organismu. U dětských ubrousků se proto raději vyhněte obsahu alkoholu, který by mohl vysušovat pokožku.

Zejména ženy rády vybírají kosmetické produkty podle vůně. Automaticky si přivoní k šampónu, pleťovému krému… jestli jim zkrátka příjemně voní. Ježe je vůně v tomto případě důležitá? Samozřejmě žádná žena nechce, aby po nanesení výživného krému „nelibě voněla“, nicméně primární funkcí krému je vyživit pokožku. Přestože může být vůně u produktu příjemným bonusem, představuje každá přísada navíc potenciální alergen, a to i když je přírodního charakteru. Proto je lepší se mu vyhnout a zejména u produktů určených pro děti vybírat ty, které jsou bez parfemace.

Stejně jako v mnoha jiných případech, platí stokrát víc u dětských ubrousků, že méně je více. Ideální je proto volit ubrousky bez přísad a také co s nejjednodušším a transparentním složením. Čím méně složek obsahují, tím lépe. V každém případě je důležité číst informace na obalu. Pokud na nich najdete i tu o tom, ubrousky splňují všechny zásady dermatologicky šetrného výrobku pro citlivou pokožku dětí, je to jen dobře. V neposlední řadě je velice praktické, když balení obsahuje uzávěr, který zabraňuje vysychání ubrousků. A také to, že obal je vyrobený z recyklovatelného materiálu, který nezatěžuje přírodu.

chevron-down